• www.ayiyder.org

 • www.ayiyder.org

 • www.ayiyder.org

 • www.ayiyder.org

 • www.ayiyder.org

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Dergimizin 4.Sayısı Çıktı

Destinasyon imajı oluşturmak ve marka olmak

Destinasyon imajı seyahat severlerin seçimi üzerindekietkisinin rolü nedeniyle özenle ele alınması gereken bir husustur.

Devamını Gör
Gastronomi

Gastronomi, yiyecek ve içecek kültürünün bilime ve sanata dönüşme si olarak da tanımlanabilir.

Devamını Gör
Dunning-Kuruger sendromu

Pisikologlar Justin Kruger ve David Dunning'in tarihe geçmelerine vesile olan teorileri özetle,

Devamını Gör

 

AYİY-DER Turnuva


 • A-GRUBU

 • B-GRUBU

 • C-GRUBU

 • D-GRUBU
  TAKIM Puan G B M O
1 - OZ HOTEL 10 3 1 0 4
2 - TİTAN HOTEL 8 2 2 0 4
3 - NUMA HOTEL 4 1 1 2 4
4 - SENZA THE INN 6 2 0 2 4
5 - AQUA PLAZA 0 0 0 4 4
  TAKIM Puan G B M O
1 - EFTALIA HOTELS 10 3 1 0 4
2 - ALARA HOTELS 7 2 1 1 4
3 - CLUB DEM 7 2 1 1 4
4 - GREEN GARDEN 4 1 1 2 4
5 - XENO EFTALIA 0 0 0 4 4
  TAKIM Puan G B M O
1 - ALAN XAFIRA 12 4 0 0 4
2 - ALAİYE RESORT 9 3 0 1 4
4 - CLUB KONAKLI 3 1 0 4 4
3 - KAHYA RESORT 3 1 0 3 4
5 - ANJELIK HOTEL 3 1 0 3 4
  TAKIM Puan G B M O
1 - QUATRO BEACH 15 5 0 0 5
2 - MY HOME RESORT 10 3 1 1 5
3 - SIRIUS DELUXE 10 3 1 1 5
3 - DİZALYA PALM B. 9 3 0 2 5
5 - SUNPARK HOTELS 3 1 0 4 5
6 - ASIA BEACH 0 0 0 5 5

AYİYDER YÖNETİM KURULU BAŞKANINDAN BAYRAM MESAJI

AYİY-DER BAŞKANINDAN :Bayram Mesajı: “Siyasal iktidarın acı reçetelerine inat her günümüz bayram sevinci içinde geçsin!”

 

Bayramlar, barışın, kardeşliğin ve sevginin egemen olduğu, olması gerektiği günlerdir. Bu günlerde, umutlar canlanır, daha iyiye, güzele olan özlemler dile getirilir. Ancak, daha iyiye ve güzele duyduğumuz özlem, bir başına anlam taşımaz. Sevginin, barışın ve kardeşliğin gerçekten kök salabilmesi için, gerçekten özgür ve demokratik bir toplumda, gerçekten eşit bireyler olmak gerekir.

Bayramlar, milyonlarca emekçinin işten atılma korkusu, ekmek kaygısı taşımadığı ve “Yarın ne olacak?”sorusunu sormadığı koşullarda gerçekten adına layık günler olabilirler.

Yıllardır çeşitli sıkıntılarla, zorluklarla boğuşan ülkemizde, toplumun ortak değerleri olan bayramlarımız ne yazık ki artık eski tadından uzak kutlanmaktadır.

Eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve barış içinde yaşamaya layık olan toplumumuz, geleceklerinin karartıldığı, yoksul çocuklarının ölüme gönderildiği savaşların kutsandığı, yolsuzluğun, hukuksuzluğun, adaletsizliği hüküm sürdüğü, keyfi ve diktatoryal bir yönetim anlayışının egemen kılınmaya çalışıldığı bir süreçten geçmektedir.

Hemen yanıbaşımızda ABD’nin Ortadoğu politikaları doğrultusunda ve sonucunda ülkemizi de yutmaya hazır kirli bir savaş, bütçenin halka değil savaşa, talana, sömürüye, silahlanmaya ayrılması, asgari ücretin her zaman olduğu gibi açlık sınırının çok çok altında kalmış olması, her geçen gün büyüyen işsizlik ve yoksullaşma, kazanılmış sosyal güvenlik, sağlık, eğitim ve emeklilik haklarının büyük kısmının yok edilmesi ülkemizi ve halkımızı yaralamaya devam ediyor.

Tüm bu sıkıntılarımızın arasında, başta emekçiler olmak üzere, geniş toplum kesimleri artık geleceğe umutla bakmak; hastalığında, yaşlılığında kimseye muhtaç olmadan, güven içinde, çocuğunu nerede ve nasıl okutacağını düşünmeden, insanca yaşamak istemektedir.

İşsiz kalma korkusu olmadan, insanca yaşamaya yetecek bir ücretle, geçinme endişesi taşımadan yaşamak, bu ülkenin bütün yurttaşlarının hakkıdır. Tüm bunları sağlamak ise, güvence altına almak ise devletin ve hükümetlerin görevleridir. Eğer bunu yapmıyorlarsa, onlara iNAT

Bizler çalışan ve üreten kesim olarak umutlarımızı yitirmeyeceğiz. Haksızlıklarla, adaletsizliklerle, anti demokratik uygulama ve yasalarla mücadele etmeye devam edeceğiz. İşçiler, yaşamın her alanında gerçek bir demokrasinin hâkimi olduğu, her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı bir toplumun özgür bireyleri olmak yolunda kararlılıkla yürüyecektir.

İş yerlerinde,  ve toplumsal yaşamın bütün alanlarında demokrasinin yerleşmesi mücadelesinde işçi sınıfına duyduğumuz bu güvenle, halkımızın bayramını en içten duygularımızla kutluyorum

 

 


Ülkemiz için önemi herkes tarafından kabul gören turizmde bu güne kadar yapmış olduğumuz bireysel çalışmaları dernek çatısı altında birleştirerek daha güçlü, planlı ve kalıcı yapmayı hedefledik. Bu bağlamda turizmin başkenti ANTALYA‘nın ALANYA ilçesinde 03.03.2015 tarihinde AYİY-DER (Alanya yiyecek içecek yöneticileri derneği) olarak kurduğumuz derneğimiz faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedir.

ÜYE KAYIT EVRAKLARI

 • 4 Fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Sertifika
 • Başvuru formu

                      

dd